Adresas: Naugarduko g. 84, Vilnius, (Maxima XX)
Telefonas: +370 5203 1330
El. pašto adresas: info@kelionesiturkija.lt

Apie mus

Informacija keliaujantiems į Turkiją dėl Koronaviruso

Mieli keliautojai, norime Jus informuoti apie visus bauginantį Koronavirusą ir apie jį žiniasklaidoje skleidžiamą informaciją.

Visų pirma, nesijaudinkite ir nepanikuokite! Mes gyvename pasaulyje, kur bakterijos ir virusai yra kasdienybė, todėl evoliucijos metu žmogaus organizmas tapo labai atsparus ir mūsų antikūnai puikiai kovoja su virusais ir bakterijomis. Šiuolaikinė medicina tobulėja kiekvieną dieną, o pats virusas nėra visiškai naujas ir negirdėtas, kitų šio viruso atmainų protrūkių jau yra buvę (panašaus tipo SARS virusas Lietuvoje buvo užfiksuotas 2003 metais), todėl vakcina Koronaviruso atmainai pradėta gaminti ypatingai sparčiai. Vaikai šio tipo virusais užsikrečia ypatingai retai ir serga lengviausia ligos forma.

Kad sumažintumėte riziką susirgti iki minimalaus lygio, privalote prisiminti elementarias higienos rekomendacijas:

  • dažnai plaukite rankas,

  • kosėkite į alkūnės linkį,

  • dažnai vėdinkite patalpas,

  • laikykitės ištiestos rankos atstumo nuo galimai sergančių asmenų.

Turime pabrėžti, kad medicininės kaukės nuo viruso neapsaugos, todėl jas rekomenduojama dėvėti tik peršalimo simptomus jaučiantiems žmonėms, kad virusas nepasklistų ore.

Jei keliaujate į Turkiją, galimybės užsikrėsti virusu yra labai menkos. Šiuolaikiniuose lėktuvuose įrengta vėdinimo ir oro filtravimo sistema išvalo ir pakeičia lėktuvo viduje esantį orą kas kelias minutes, todėl skrydžio metu užsikrėsti rizika yra ypač maža. Keliaujant viešuoju transportu reikėtų pasirūpinti rankų dezinfekcija.

Jei norėtumėte sužinoti išsamesnės informacijos apie viruso plitimą, rekomendacijas gyventojams ir keliaujantiems, bei rasti kitos naudingos medžiagos, ją galite rasti oficialiame Pasaulio Sveikatos Organizacijos puslapyje: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/travel-advice.

Naujienų prenumerata