Adresas: Naugarduko g. 84, Vilnius, (Maxima XX)
Telefonas: +370 5203 1330
El. pašto adresas: info@kelionesiturkija.lt

Apie mus

Sidės teatras

Sidės teatras

       Antrajame mūsų eros amžiuje pastatytas antikinis Sidės teatras yra didžiausias ir vienas geriausiai išsilaikiusių istorinių pastatų šiame Turkijos regione. Statant šį teatrą susipynė tiek Senovės Romos, tiek Graikijos architektūros įtakos. Podiumas buvo 6 metrų pločio, scenos apačia buvo papuošta daugybe graikų mitologijos scenas vaizduojančių reljefų, deja, daugelio jų išsilaikymo kokybė šiais laikais yra labai prasta.

      Sidės teatras galėjo sutalpinti net iki 15 tūkstančių žiūrovų. Auditorija buvo suskirstyta į dvi dalis, atskirtas horizontaliai.

     Vėlesniais Romos imperijos gyvavimo laikais, kai populiarios tapo gladiatorių kautynės, teatras buvo modifikuotas, kad labiau tiktų stebėti šiuos reginius – stora siena saugojo žiūrovus nuo nelaimingų atsitikimų. Dar vėliau, penktame amžiuje teatras buvo paverstas bažnyčia be stogo. Tai patvirtina ir dvi dekoruotos paveikslais kiekviename auditorijos gale esančios koplyčios bei ant kėdžių esantys įrėžti įrašai, kurie nurodo kokiose vietose turėjo sėdėti kunigai.

       Sidės teatras lankytojams atidarytas kasdien ir į koncertus pritraukia tūkstančius žiūrovų, o bilieto apžiūrėti teatrą kaina siekia 15 lyrų.

     Apsilankyti čia, apsistojus Sidėje, labai patogu, nes amfiteatras stovi pačiame mieste, šalia pajūrio, vos 1.5 km nuo Sidės centro. Keliaujant iš Antalijos šią lankytiną vietą pasieksite maždaug per valandą, ji nutolusi per 75km. 

 

Naujienų prenumerata