Adresas: Naugarduko g. 84, Vilnius, (Maxima XX)
Telefonas: +370 5203 1330
El. pašto adresas: info@kelionesiturkija.lt

Apie mus

Pamukalė

Pamukalė

         Pamukalės mineralinės versmės – Turkijos puošmena, vadinama gamtos stebuklu. Turkijos pietvakariuose, į šiaurę nuo Antalijos, Denizlio provincijoje esanti gamtos oazė traukia turistus iš viso pasaulio. Pamukalės fenomenas dar 1988 metais buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

         Tai vienas lankomiausių ir įdomiausių gamtos reiškinių Turkijoje. Mokslininkai spėja, kad ši ypatinga vieta susiformavo prieš maždaug 14 tūkstančių metų, kalcio oksido prisotintam vandeniui tekant kalnų šlaitais. Taip atsirado viena unikaliausių pasaulio vietų ir patrauklių akiai baltų terminių baseinų terasų. 

       Net 2700 metrų teritorijoje besidriekiančios kalcio terasos su gydomaisiais terminiais šaltiniais – vaizdas, kurį, kelionės į Turkiją metu, privalo pamatyti kiekvienas. Šiuo metu čia yra 17 terminių šaltinių.

        Pamukalę patogiausia pasiekti iš Marmario - automobiliu užtruksite maždaug apie 3 valandas, iki Pamukalės apie 210 km., o nuo Bodrumo - apie 250km. Jei planuojate Pamukalę pasiekti iš Antalijos - užtruksite kiek daugiau nei 3 valandas, artimiausias maršrutas - apie 240 kilometrų. 

 

Naujienų prenumerata