Adresas: Naugarduko g. 84, Vilnius, (Maxima XX)
Telefonas: +370 5203 1330
El. pašto adresas: info@kelionesiturkija.lt

Apie mus

Apolono šventykla

Apolono šventykla

Prie įėjimo į Egėjo jūros kurortą Didimą, ant aukštos kalvos, yra istorinės Apolono Šventyklos griuvėsiai, apipinti legendų apie jo meilę nimfai Dafnei. Pats pavadinimas nėra unikalus, nes buvo daugybė šventyklų, skirtų šiam graikų mitologiniam dievui.

Dėl Apolono gebėjimo išgyti ši vieta buvo viena iš populiariausių šventovių, kadangi žmonės tikėjo, kad melsdamiesi čia įgaus jėgų ir pataisys sveikatą. Taip pat šventykloje gyveno orakulė, kuri galėdavo nuspėti žmonių ateitį, tačiau dėl didelės kainos tai buvo tik turtingųjų privilegija.

Deja, šventykla, kurią galima pamatyti šiandien, nėra originali. Pačią pirmąją jos versiją, vieną didžiausių tokio tipo statinių, maždaug 494 metais pr. Kr. sugriovė didelis žemės drebėjimas. Šventyklos rekonstrukcija buvo pradėta netrukus, prižiūrint Aleksandrui Didžiajam, tačiau taip niekada ir nepabaigta.

Šiandien galima pamatyti kelias išlikusias jonėninio stiliaus kolonas. Be jų yra išlikę ir keletas skulptūrų, senovinių akmenų, viena populiariausių yra Medūzos galva su gyvatėmis vietoje plaukų.

Naujienų prenumerata