Adresas: Naugarduko g. 84, Vilnius, (Maxima XX)
Telefonas: +370 5203 1330
El. pašto adresas: info@kelionesiturkija.lt

Apie mus

Chimeros ugnis

chimeros kalnas

Kiekvienas nuotykių ištroškęs ir žingeidus keliautojas turėtų į savo lankytinų vietų Antalijos regione sąrašą įrašyti Janartašo kalną, iš kurio uolų dieną naktį skverbiasi ir nepaliaujamai dega ugnis. Šis neįprastas reiškinys yra apipintas legendomis ir yra siejamas su graikų mitologine būtybe Chimera.

Sakoma, kad ožio kūną, liūto galvą ir gyvatės uodegą turėjusi pabaisa gąsdindavo ir puldinėdavo žmones, gyvenančius kalno papėdėje. Belerofonas padedamas skraidančio žirgo Pegaso nugalabijo Chimerą ir išgelbėjo vargšus žmones. 

Žinoma, tai tik graži legenda, nes mokslinis šios amžinosios ugnies reiškinio paaiškinimas yra labai nesudėtingas – iš kalno gilumų į paviršių skverbiasi metano dujos, kurios ir užsidega. Yra paskaičiuota, kad liepsnos atsiranda vis kitose kalno vietose, iš viso apie 5000 kvadratinių metrų plote.

Beje, daug šimtmečių ši amžinoji ugnis turėjo ir kitą, labai reikšmingą, paskirtį – jūreiviai pamatę šią ugnį neužplaukdavo ant seklumos. Tai labai įdomus reginys, kurį ypač smagu stebėti naktį. 

Naujienų prenumerata