Adresas: Naugarduko g. 84, Vilnius, (Maxima XX)
Telefonas: +370 5203 1330
El. pašto adresas: info@kelionesiturkija.lt

Apie mus

Damlato urvas

Damlato urvas

Dar viena populiari vieta Alanijoje – vietinių rekomenduojamas Damlato urvas. Tai maždaug 10 kilometrų nuo centro nutolęs urvas Tauro kalnuose, į kurį važiuoja visi norintys pasigrožėti per 15000 metų susidariusiomis natūraliomis skulptūromis: stalaktitais ir stalagmitais. Tai 360 metrų ilgio takas vedantis į kalno gilumą.

Temperatūra ištisus metus urve siekia 18 laipsnių. Vis dėlto, daugelis turistų atvažiuoja į Damlato urvą ne tik pasigrožėti stalaktitais, tačiau ir pasisemti sveikatos ir jėgų. 

Dar XX a. viduryje, atradus urvą, buvo atlikti tyrimai, kurie rodo, kad urvo orui ir mikroklimatui būdingos unikalios gydomosios savybės, net 10-12 kartų didesnis kiekis anglies dioksido, nedidelis radioaktyvumas ir oro jonizacija, padedantys palengvinti kvėpavimo takų ligas, dėl to rekomenduojama urve apsilankyti astma sergantiems žmonėms. 

Damlato urvas yra populiarioje Alanijos vietoje, visai šalia garsiojo Kleopatros paplūdimio, todėl jį pasieksite vaikščiodami pakrante. Vykstant iš Antalijos užtruksite maždaug porą valandų, o iš Sidės šią lankytiną vietą pasieksite per maždaug pusantros valandos, ji nutolusi 63 km. 

 

 

 

Naujienų prenumerata