Adresas: Naugarduko g. 84, Vilnius, (Maxima XX)
Telefonas: +370 5203 1330
El. pašto adresas: info@kelionesiturkija.lt

Apie mus

Apolono ir Atėnės šventykla

Apolono šventykla

      Pasinerkite į kelionę po senovę ir susipažinkite su nuostabiu Antikos palikimu. Sidėje esančios 2-ame amžiuje pastatytos šventyklos griuvėsiai – vienas įdomiausių istorinių palikimų šiame Turkijos regione.

      Antikos metu pastatyta balto marmuro korintinio stiliaus kolonomis puošta šventykla buvo skirta pagerbti tuo metu po kraštą sklidusios graikų mitologijos dievams Apolonui (saulės šviesos dievas, muzikos ir poezijos globėjas) ir Atėnei (išminties, strategijos ir karo deivė).

      Apolono ir Atėnės garbinimo kultas buvo populiarus visoje Romos imperijoje. Atėnė buvo pagrindinė Sidės miesto deivė, kadangi buvo ir jūreivių bei uosto globėja. Šventykla yra visai netoli jūros, dėl to vaikščiojant po šventovės griuvėsius galima grožėtis atsiveriančiu vaizdu į Viduržemio jūrą ir jos pakrantę. Taip pat šioje vietoje labai smagu stebėti besileidžiančią.

       Šventykla įkurta pačioje Sidėje ant kalvos, visai netoli Antikinio teatro, todėl ją galima pasiekti ir pėščiomis. Keliaujant iš Antalijos užtruksite maždaug valandą.

 

Naujienų prenumerata