Adresas: Naugarduko g. 84, Vilnius, (Maxima XX)
Telefonas: +370 5203 1330
El. pašto adresas: info@kelionesiturkija.lt

Apie mus

Kelionės į Alaniją

Alanijos kurortas

    Alanija yra nepaprasto grožio kurortinis miestas, įsikūręs pačiame Turkijos Viduržemio jūros regiono viduryje, dar vadinamame turkų Rivjera. Miestas buvo puikia strategine vieta daugeliui istorinių dinastijų: Romos, Bizantijos, Otomanų, Seldžiukų imperijos, nes yra juosiamas aukštų, net 3.5 km siekiančių Tauro kalnų ir Viduržemio jūros.

     Čia šimtmečiais glaudėsi ir keliautojai, pirkliai bei piratai. Dėl šių priežasčių uostamiestis turi didelį ir vertingą istorinį palikimą, nes gyvenvietėje persipynė net kelių skirtingų epochų architektūra, menas, kultūra bei tradicijos.

     Miesto pažiba - senovinė Alanijos pilis. Uostamiestis turi savo Terrane laivų statyklą, kuri dabar yra tarsi atskiras muziejus, pasakojantis apie senas laivų statymo tradicijas. Netoli miesto, Tauro kalnuose stūkso Damlato urvas - vieta, kur atvykėliai keliauja pasižiūrėti stalaktitų ir stalagmitų. Turistus kurortas vilioja ne tik savo istorija, puikiais paplūdimiais, tačiau ir gerais orais.

Kleopatros buveinė

    Alanija garsėja savo paplūdimiais ir jų švara bei kokybe – visiems miesto paplūdimiams suteiktos mėlynosios vėliavos – tai reiškia, kad paplūdimys atitinka aukščiausius tarptautinius kokybės standartus. Alanija tai vieta, kurioje yra ir legendomis apipiltas Kleopatros paplūdimys. Egipto karalienė Kleopatra mėgo čia leisti laiką, maudytis ir netgi įsakė atgabenti smėlio laivais iš paties Egipto. Sakoma, kad vestuvių proga šį miestą Romos imperatorius Markas Antonijus jai padovanojo.

   Šis paplūdimys ir šiandien yra vienas iš pačių gražiausių regione ir išsiskiria nepaprastai baltu ir švelniu smėliu. Poilsiautojams palankioje vietoje, visai šalia paplūdimio įsikūrusios lauko kavinukės kviečia paragauti vietinės virtuvės patiekalų.

Sapaderės kanjonas

    Sapaderės kanjonas, esantis maždaug 40 km. į rytus nuo Alanijos, šiek tiek nuo jūros nutolusi natūralaus gamtos grožio oazė, kurioje galite atgauti tiek fizines, tiek dvasines jėgas ir pasislėpti nuo karščio. Čia išvysite aukštų uolų suspaustą sraunią upę, jos krioklius ir ramesnes vietas po jais. Kanjone įrengti pasivaikščiojimo takai, tilteliai, kuriais galima ramiai pasivaikščioti ir gėrėtis nuostabiais kanjono, snieguotų Tauro kalnų bei upės vaizdais.

    Kanjono pabaigoje drąsieji gali maudytis po kriokliu esančiame ežere, kurio vanduo atgaivins, nes net ir vasaros metu temperatūra retai kada pasiekia 12 laipsnių žymą. Į šią nuostabią poilsio vietą atvykti galima išsinuomojus automobilį ar su viena iš daugelio Alanijoje siūlomų ekskursijų.

Gurmaniški malonumai

   Kiekvienas keliautojas, apsilankęs šiame mieste privalo paragauti vietinių valgių – kebabai, turkiški saldėsiai, kava bei stiprieji gėrimai – visa tai privalo būti kiekvieno gurmano kelionės valgiaraštyje. Kadangi Turkija yra tikras kultūrų kratinys, ne paslaptis, kad ir maistas čia turi įvairių regionų įtakos, dėl to yra išskirtinis ir unikalus. Šalyje labai populiarūs įvairios tešlos su įdarais kepiniai.

    Jei žadate keliauti į Turkiją, turėtumėte išbandyti Pide, arba, kitaip tariant turkišką picą. Tai plokščia duona, įdaryta įvairių rūšių mėsa, daržovėmis bei sūriu ir kepama krosnyje. Šis patiekalas šalyje toks populiarus, kad yra netgi specializuotų Pide restoranų. Žinoma, šio patiekalo variantų ir gaminimo būdų yra daugybė, bet patys populiariausi Pide yra su avienos, pastrami ar turkiškos dešros įdaru ir žolelėmis.

Alanijos pramogų parkai

    Tiek mažus, tiek didelius nustebins Alanijoje ir jos apylinkėse esantys pramogų parkai, į kuriuos iš viešbučio dažnai veža nemokamai. Discovery Theme Park – tai įvairių pramogų parkas, kuriame galima išvysti net keliasdešimt judančių dinozaurų, zoologijos sode susipažinti su ropliais ir kitais egzotiniais gyvūnais.

     Norintiems linksmintis vandenyje siūlome keliauti į Alanya Aquapark vandens parką – jame galėsite leisti laiką net keliose skirtingose zonose – Aqua Bar – kuriame galėsite atsigaivinti, Aqua Restaurant – kuris galės pasiūlyti įvairių virtuvių patiekalų bei vaikų baseine ir didžiajame parko baseine su čiuožyklomis ir kitomis atrakcijomis. LunaPark atrakcionų parkas bus smagi pramoga visai šeimai – linksmieji kalneliai, apžvalgos ratai, supynės ir daug kitų linksmybių laukia jūsų Alanijoje.

Miestas - turgus

    Alanijoje nėra sunku rasti vietą, kur apsipirkti, nes beveik viso miesto teritorijoje, o ypač senamiestyje ir pilies teritorijoje yra šimtai krautuvėlių, kuriose vietiniai prekiauja netoliese auginamus vaisius ir daržoves, rankų darbo papuošalus, buities reikmenis ir kitus daiktus. Dėl to miestą galima vadinti nesibaigiančiu turgumi.

Vis dėlto, jeigu norisi didesnės kokybės ir prekės ženklo, mieste taip pat yra turkiškų prekės ženklų produkcija prekiaujančių rūbų, tekstilės, papuošalų parduotuvių.

Pramogos Alanijoje

     Alanija – vienas gražiausių Turkijos Viduržemio jūros kurortų, galintis keliautojams pasiūlyti labai daug ir įdomaus. Nuo vandens pramogų iki kopimo į kalnus, nuo skraidymo parašiutu iki žygio Sapaderės kanjone. Pramogauti šiame mieste galima tiek dieną, tiek naktį, todėl siūlome išbandyti viską.

Vandens pramogos:

 • plaukimas burlentėmis
 • žvejyba Viduržemio jūroje
 • plaukimas plaustais kalnų upėmis
 • šuolis nuo uolos į upę
 • iškylos laivu
 • nardymas
 • vandens parkai: Alanya Aquapark

Kitos ekskursijos ir pramogos:

 • ekskursija į autentišką turkišką kaimą
 • ekskursijos į kalnus
 • pramogų parkai: Discovery theme park, Luna park
 • naktiniai klubai, barai ir restoranai
 • turkiška pirtis
 • skraidymas parašiutu
 • naktinės ekskursijos po Alaniją
 • vakarėliai po atviru dangumi
 • ekskursijos į Pamukalę, Kapadokiją
 • diena Alanijos turguje

Rekomenduojami lankytini objektai:

Mes rekomenduojame

Tinkamas jaunimui
Granada Luxury Okurcalar 5*
2019-04-02 - 2020-12-31
nuo 595 €
+22 °C
+26 °C
Alanija
Tinkamas šeimoms
Lonicera World 4*
2019-07-09 - 2020-10-31
nuo 579 €
20 °C
25 °C
Alanija
Tinkamas šeimoms
Saphir Hotel 4*
2019-07-04 - 2020-10-31
nuo 515 €
20 °C
21 °C
Alanija
Tinkamas jaunimui
Orange County Resort Alanya 5*
2019-04-02 - 2020-10-31
nuo 515 €
21 °C
23 °C
Alanija

Naujienų prenumerata