Adresas: Naugarduko g. 84, Vilnius, (Maxima XX)
Telefonas: +370 5203 1330
El. pašto adresas: info@kelionesiturkija.lt

Apie mus

Kelionės į Stambulą

kelionės į Turkiją

Stambulas – Turkijos kultūrų katilu vadinamas miestas, buvusi šalies sostinė, įsikūrusi tarp dviejų žemynų. Senovėje buvo žinomas Konstantinopolio vardu ir buvo vienas svarbiausių Bizantijos imperijos miestų. Net ir dabar miesto požemiuose galima pamatyti milžinišką vandens talpyklą iš Konstantinopolio gyvavimo laikų. Stambulas - niekada nemiegantis, multikultūrinis ir daugiatautis miestas, kuriame apsilankyti pravartu dėl jo istorijos, architektūros paminklų, įdomių muziejų ir, žinoma, Dižiojo turgaus (Grand Bazaar). Miestas supamas Marmuro ir Juodosios jūrų, 30 kilometrų ilgio Bosforo sąsiauris skiria Europinę miesto dalį nuo Azijos. Tai kontrastingas miestas, kuriame susiduria modernus stilius, šiuolaikinio pasaulio dangoraižiai ir senovės imperijų laikus menantys rūmai ir mečetės. Šiame mieste susijungia Rytų ir Vakarų kultūros, žmonės draugiški, vaišingi ir visada pasiruošę aprodyti savo miestą.

Mėlynoji mečetė - vienas lankomiausių statinių Stambule, dar žinomas kaip Sultono Ahmedo mečetė. Tai XVII amžiaus pradžioje pastatyta mečetė, kuri šiandieną savo didybe ir grožiu traukia ne tik musulmonus, bet ir turistus iš viso pasaulio. Mėlynosios mečetės vardą gavo dėl viduje išklotų daugiau nei 20 000 mėlynų keramikinių plytelių. Languose galima matyti XVII amžiaus stilių vitražus.

Nepraleiskite progos užsukti į Didijį turgų – vietą, kur po vienu stogu įsikūrę ir savo paslaugas teikia ne tik krautuvėlės, ūkininkai, bet ir restoranai bei kavinės, įvairios dirbtuvės. Šioje turgavietėje galėsite išmėginti ir nusipirkti ne tik šalies pasididžiavimu laikomų skanėstų, bet ir rožių vandens, muilo iš alyvuogių aliejaus, prieskonių ir įvairiausių suvenyrų.

Stambulo muziejų kortelė.

Naudinga informacija norintiems keliauti į Stambulą – įsigykite muziejų kortelę ir galėsite nemokamai aplankyti net 12 skirtingų muziejų mieste. Turėti šią kortelę apsimoka ne tik dėl bilietų kainos, bet ir todėl, kad sutaupysite daug laiko, nes nebereikės stovėti eilėse ar grūstis pro minias žmonių. Stambulo muziejų kortelė kainuoja 220 lirų ir galioja net 120 valandų po jos aktyvavimo. Nusipirkti kortelę galite bet kuriame iš akcijoje dalyvaujančių muziejų. Muziejai, kuriuos galite aplankyti su šia kortele: Sofijos Soboras ( buvusi katedra, mečetė, o dabar muziejus), Topkapi rūmai su haremu, Archeologijos muziejus, Mozaikos muziejus, Choro bažnyčios muziejus, Rumeli Hisarya tvirtovė Bosforo sąsiaurio krante, Otomanų imperijos statyti Yildizo rūmai, Turkijos ir Islamo meno muziejus, Islamo mokslo ir technologijos istorijos muziejusGalata Mevlevi namas-muziejus, kur galima pamatyti besisukančių dervišų šokį, Fetijos muziejus

Naujienų prenumerata