Adresas: Naugarduko g. 84, Vilnius, (Maxima XX)
Telefonas: +370 5203 1330
El. pašto adresas: info@kelionesiturkija.lt

Apie mus

Aspendos teatras

Aspendos teatras

        Istoriją ir jos paslaptis slepiantis Antalijos įlankoje esantis Beleko miestas yra žinomas dėl savo architektūrinių paminklų. Dažniausiai lankomi ir įdomiausi istoriniai objektai yra senovės Romos civilizacijos palikimas, todėl nuvykę galėsite ne tik aplankyti pasakiško grožio vaizdais viliojantį miestą, bet ir įsigilinti į viso regiono istoriją, aplankyti regione esantį senovės Romos architektūrinį lobyną.

          Antrajame amžiuje pastatytas ir iki šiol geriausiai išsilaikęs senovės Romos teatras – Aspendos, kuris ir dabar vasaros metu turistus iš viso pasaulio vilioja savo architektūra bei inžineriniais sprendimais. Vasarą 20000 žmonių auditoriją talpinančiame teatre ir šiais laikais vyksta įvairūs koncertai ir renginiai.

        Senosios Romos palikimas randamas visame Beleko regione - Hadriano vartai, miesto sienos, vos už 30 minučių kelio galima aplankyti Perge miesto rūmų griuvėsius. Norintys sužinoti daugiau, gali aplankyti Antalijos archeologijos muziejų, kuriame yra per 100 įvairių skulptūrų, rastų kasinėjant Perge amfiteatro, gyvenvietės ir rūmų griuvėsius, ten taip pat galite išvysti vieną didžiausių keramikos dirbinių kolekcijų Turkijoje bei daug kitų istorijos įdomybių.

          Norintys susipažinti su Islamo religija gali tai padaryti apsilankę mečetėse bei minaretuose. Kai kurie iš šių pastatų mena dar Bizantijos erą, kiti buvo pastatyti Seldžiukų dinastijos gyvavimo metu. 

Aspendos griuvėsiai nuo Beleko nutolę apie 20 kilometrų į šiaurę, todėl automobiliu šią lankytiną vietą pasieksite per vos mažiau nei pusvalandį. Jei važiuosite iš Antalijos, kelionė truks maždaug 45 minutes. 

 

 

Naujienų prenumerata