Adresas: Naugarduko g. 84, Vilnius, (Maxima XX)
Telefonas: +370 5203 1330
El. pašto adresas: info@kelionesiturkija.lt

Apie mus

Kelionės į Sidę

Sidė

      Sidė – nedidelis, bet judrus Turkijos kurortas, nutolęs nuo Antalijos maždaug 75 km., buvęs pagrindinis senovės Pamfilijos regiono miestas. Tai viena iš populiariausių Turkijoje kelionių vietų ir kasmet joje apsilanko tūkstančiai turistų.

      Miestas įsikūręs Viduržemio jūros pakrantėje, vakarinėje Manavgat upės žiočių pusėje. Joje gausu Antikinės Romos ir Bizantijos palikimo. Senosios miesto sienos, Sidės teatro griuvėsiai bei Apolono ir Atėnės šventykla – tai tik keletas architektūros paminklų šio senovės miesto apsuptyje.

      Visame regione galima ramiai leisti laiką ir atsigauti, kadangi kurorto oras yra labai švarus - miesto teritorijoje auga pušynai. Sidė turi ką pasiūlyti kiekvienam – keliaujantiems su vaikais puiki vieta apsistoti yra Kumkoy paplūdimys – kuriame ramiam poilsiui pritaikyti viešbučiai, švelnus ir malonus smėlis bei vaikams tinkantis priėjimas prie vandens.

       Norintys pasilinksminti taip pat nebus nuskriausti – galite rinktis viešbučius ar klubus, kuriuose vakarais šurmuliuoja turistai ir vyksta nepaprasti vakarėliai.

Orai Sidėje. Kada verta keliauti?

       Kaip ir kituose Turkijos Viduržemio pakrantės kurortuose, taip ir Sidėje – karščiausias metų mėnuo yra liepa. Šį mėnesį vidutinė temperatūra siekia net 28 laipsnius, dienomis neretai būna ir 35 laipsniai karščio, o lietaus būna retai. Žiema Sidėje taip pat yra pakankamai šilta ir švelni. Sausio mėnesį temperatūra vidutiniškai svyruoja apie 11 laipsnių. Dėl to vasaros sezonas Sidėje tęsiasi nuo Gegužės iki Spalio mėnesio.

Sidės skonio gidas

      Iš senosios turkų kalbos išvertus miesto pavadinimą gausime granatą. Tikriausiai ne veltui, nes šie sultingi ir dieviškai skanūs vaisiai yra miesto simbolis. Mieste šio nuostabaus ir labai vertingo sveikatai vaisiaus galima paragauti ištisus metus. Kiekvienas keliautojas privalo paragauti šviežiai spaustų granatų sulčių, kurios pardavinėjamos tiesiog gatvėje. Ant kiekvieno turko stalo privalo stovėti duona – tai vienas iš svarbiausių Turkijos virtuvės patiekalų.

       Prie duonos restoranuose galite užsisakyti užkandžių, turkiškai vadinamų Meze, tokiu būdu galima išbandyti ir paragauti daugybę įvairių patiekalų vienu metu. Be abejo, žuvis ir jūros gėrybės taip pat yra vienas iš populiarių pasirinkimų keliaujant į Viduržemio jūros regioną. Sidėje puikius turkiškos virtuvės patiekalus galite paragauti restoranuose Side Ocakbasi Restaurant, Serenade Restaurant and Bar, Gul Restaurant ir pan. Regione vietinės virtuvės restoranų yra per 130. Išbandykite patys!

Apsipirkite Sidės regione

     Šiek tiek į vakarus nuo paties miesto centro įsikūrusi kita gyvenvietė – Titreyengol. Joje yra didžiulis turgus, į kurį apsipirkti keliauja turistai iš visų apylinkių. 15 minučių kelio nuo Sidės yra kitas miestelis – Manavgat, kuriame pirmadieniais ir ketvirtadieniais vyksta vietinis turgus. Pačioje Sidėje yra nemažai nedidelių parduotuvėlių, kuriose galite įsigyti tiek kasdienių prekių, tiek ir suvenyrų bei lauktuvių artimiesiems.

Ką nuveikti Sidėje?

   Sidė yra puikus kurortinis miestas, turintis ką pasiūlyti tiek ramiam, tiek ekstremaliam poilsiui pasiruošusiems keliautojams. Tai kurortas, kuriame driekiasi balto švelnaus smėlio paplūdimiai, geras klimatas ir nuostabus kraštovaizdis, leidžiantis užsiimti įvairiu vandens sportu ar leisti dieną paplūdimyje.

     Kiekvieną, norintį prisiliesti prie senovės Sidė kviečia užsukti į įdomiausius Antikinius laikus menančius architektūros paminklus: senąjį teatrą, Apolono ir Atėnės šventyklą, senamiestį, aplankyti senovinius Pergos ir Aspendos miestus.

Vandens pramogos Sidėje:

 • Kruizas upe
 • Plaukimas plaustais Koprulu kanjono upe
 • Žaliojo kanjono turas
 • Kelionė prie Manavgat krioklių
 • Turas į Dudeno krioklius
 • Vandens pramogų parkai: „Pegasos World Aquapark“, „Legends of Aqua“, „Water planet aquapark
 • Irklenčių sportas

Kitos pramogos:

 • Pramogų parkai
 • Džipų safaris
 • Plaukimas laivu Manavgat upe
 • Kelionė į kalnus
 • Dienos kelionė į Delfinų salą
 • Jodinėjimas žirgais
 • Parasparniai
 • Slidinėjimas ir kelionės į kalnus

Rekomenduojami lankytini objektai:

Mes rekomenduojame

Tinkamas šeimoms
Serra Palace 5*
2019-07-30 - 2020-10-31
nuo 529 €
27 °C
28 °C
Sidė
Tinkamas šeimoms
Club Hotel Turan Prince World 5*
2019-07-23 - 2020-12-31
nuo 425 €
23 °C
25 °C
Sidė
Tinkamas šeimoms
Kamelya Fulya Hotel 5*
2024-05-27 - 2020-10-31
nuo 655 €
22 °C
25 °C
Sidė
Tinkamas šeimoms
Kamelya K Club HV-1/5*
2024-05-27 - 2020-10-31
nuo 624 €
23 °C
27 °C
Sidė

Naujienų prenumerata