Adresas: Naugarduko g. 84, Vilnius, (Maxima XX)
Telefonas: +370 5203 1330
El. pašto adresas: info@kelionesiturkija.lt

Apie mus

Kelionės į Giodžeką

Giodžekas

Giodžekas yra nedidelis miestas Fetijos rajone Muğla provincijoje, Turkijoje. Giodžeko įlanka turtinga puikiai įrengtų prieplaukų, įsikūrusi gražioje pušynais apaugusioje vietovėje, yra viena iš geriausių Viduržemio jūros buriavimo vietų. Nusėta nedidelių salelių ir įlankėlių jos gamta yra nenusakomo grožio.

Vietovėje apstu istorinių objektų, kurie pasakoja apie miesto gyvenimą skirtingų civilizacijų valdymo laikotarpiu. Pasak legendų, Giodžeko rajone Ikaras nusileido jūroje po jo žinomo skrydžio bandydamas pabėgti iš bokšto, kuriame jis buvo įkalintas. Giodžekas buvo naudojamas kaip uostas laivams, pakraunantiems chromo rūdą, surinktą iš kasyklų netoliese esančiuose kalnuose Osmanų laikotarpiu.

Visai netoli Giodžeko, žydro vandens įlankos gale galima išvysti senovės miesto Arimaksa griuvėsius. Miestas gali pasigirti ir puikiais smėlio paplūdimiais, o įlankos vandens žydrynė yra nenusakomas reginys, o ypač, kai į jūrą žvelgiama nuo kalno, kur kadaise stovėjo Af Kule vienuolynas.

Miesto infrastruktūra puikiai išvystyta laivybai – yra moderni ir patogi prieplauka, todėl čia dažnai atplaukia būriuotojai. Tai žavingas kurortas su daugybe rafinuotų viešbučių ir gerų restoranų bei parduotuvių. Jis turi visą turizmo centrui reikalingą infrastruktūrą, pajėgumus ir patogumus, tačiau yra žinomas kaip kur kas labiau taikaus ir ramaus gyvenimo ir poilsio vieta, nei daugelis kitų šio regiono kurortų, todėl yra mėgstamas ramesnių atostogų gerbėjų.

Giodžekas nuo Fetijos nutolęs per 26 kilometrus ir yra lengvai pasiekiamas automobiliu. Artimiausias oro uostas yra Dalamano mieste, nutolęs apie 19 km į vakarus. Kiekvieną sekmadienį organizuojami laiveliai, kuriais galite nuplaukti į Fetiją ar kitą didesnį kurtotinį miestą.

Giodžeko maisto turas

Jei norisi paragauti vietinės virtuvės – keliaukite pakrante ir tikrai rasite vietą kur skaniai užkąsti. Kavinės ir restoranai čia siūlo tradicinius turkiškus mėsos patiekalus, avienos kebabus ir, be abejo, žuvį ir jūros gėrybes, kurios yra ypač šviežios. Prisėskite papietauti ir mėgaukitės nuostabiu burlaivių ir žydro vandens reginiu.

Kur apsipirkti Giodžeke?

Daugiausiai parduotuvių galima rasti pagrindinėje miestelio gatvėje, tačiau nebijantiems užklysti giliau gali pavykti rasti įdomių vietinių krautuvėlių. Giodžekas gali pasiūlyti ir kitur nematytų rankų darbo drabužių, drobių ir kitos tekstilės, rankų darbo baldų. Be abejo mieste galėsite įsigyti suvenyrų, kurie primins apie nuostabias atostogas. Kiekvieną sekmadienį veikia turgus, kuriame rasite visą puokštę šviežių vaisių ir daržovių, rūbų, papuošalų ir aksesuarų.

Linksmybės Giodžeko regione

Stebėkite nuostabiuosius vandens vėžlius, keliaukite į kalnus ir leiskitės upe žemyn plaustu, nerkite į žydrą jūrą ar plaukite burlaiviu grožėtis po įlanką išsibarsčiusiomis mažomis salelėmis – Giodžekas yra puikių atostogų kurortas, kuris neleis nuobodžiauti ir atsiskleis visu gražumu.

Vandens pramogos:

 • plaukimas plaustais Dalajano upe
 • plaukimas pripučiamomis valtimis
 • kelionė laivu po salas
 • buriavimas
 • nardymas
 • ir daug kitų vandens pramogų

Kitos ekskursijos ir pramogos:

 • kelionės dviračiais
 • skrydis parasparniu
 • ekskursija į Drugelių slėnį
 • ekskursija į Saklikento tarpeklį
 • purvo vonios
 • kelionė džipais į kalnus
 • naktiniai klubai, barai ir restoranai

Rekomenduojami lankytini objektai:

Naujienų prenumerata