Adresas: Naugarduko g. 84, Vilnius, (Maxima XX)
Telefonas: +370 5203 1330
El. pašto adresas: info@kelionesiturkija.lt

Apie mus

Saklikento kanjonas

Saklikento kanjonas Turkijoje

Saklikento nacionalinis parkas, nutolęs nuo Fetijos apie 40 km, yra dar viena nuostabios gamtos vieta, kurią turi pamatyti kiekvienas keliautojas. Saklikento tarpeklis yra didžiausias ir giliausias visoje Turkijoje ir trečias pagal dydį visoje Europoje – jo ilgis siekia 18 km, o gylis net 300 metrų.

Be to, tarpeklis yra labai siauras, dėl to saulės šviesa prasiskverbia retai, dėl to jis kartais vadinamas „Prarastuoju miestu“ ar „Paslėptuoju slėniu“. Tarpeklio viduriu teka kalnų šaltinis, kurio vanduo yra nepaprastai šaltas ir gaivina karštą vasaros dieną kai reikia juo žygiuoti.

Kanjono kalnuose yra net šešiolika urvų, kurie buvo naudojami kaip priedanga Romos imperijos laikais. Augmenija sudaryta iš raudonų ir juodų pušų ir kedrų. Nameliai medžiuose tiks norintiems vietovėje praleisti daugiau laiko, o barai ir restoranai pamaitins išalkusius. Turtingas augmenijos ir gyvūnijos Saklikento kanjonas yra tikrai stulbinantis reginys. Plaukimas plaustais ir žygiai pėsčiomis yra populiarios pramogos kanjone.

Naujienų prenumerata