Adresas: Naugarduko g. 84, Vilnius, (Maxima XX)
Telefonas: +370 5203 1330
El. pašto adresas: info@kelionesiturkija.lt

Apie mus

Alanijos pilis

Alanijos pilis

Kiekvieną keliautoją jau nuo XIII amžiaus pasitinka Alanijos pilis – vienintelė pasaulyje išlikusi turkų Seldžiukų imperijos tvirtovė. Tai turkų seldžiukų sultono Aladino Keykubato įsakymu pastatyta tvirtovė. Pilis stovi pačioje kalno papėdėje ir yra juosiama kelių kilometrų ilgio gynybine siena su beveik puse šimto bokštelių. Ji puikiai matoma keliaujantiems laivu, nes yra 250 metrų pakilusi aukščiau jūros lygio, todėl esant viršuje labai smagu apsižvalgyti po miesto apylinkes ir pakrantės peizažą. Kai kuriuose pilies teritorijoje esančiuose namuose iki šiol gyvena ir amatais bei prekyba verčiasi vietiniai, kurie mielai dalijasi istorijomis apie miestą.

Netoli pilies yra Raudonasis bokštas, dar vadinamas Kizil Kule, savo vardą gavęs dėl  to, kad jo statyboje buvo naudojamos raudonos plytos. Tai XII a. menantis statinys, kuris, kaip ir pilis, yra miesto simbolis. Alanijos archeologijos muziejuje galima išvysti daugybę eksponatų, menančių Bizantijos, Romos imperijos laikus – buities reikmenų, indų, papuošalų.

Turistus labiausiai traukiantis muziejaus objektas – puikiai išsilaikiusi bronzinė Heraklio statula, sukurta antrajame amžiuje. Muziejaus teritorijoje yra botanikos ir zoologijos sodas, kuriame galima susipažinti su vietine augalija ir gyvūnija.

Naujienų prenumerata