Adresas: Naugarduko g. 84, Vilnius, (Maxima XX)
Telefonas: +370 5203 1330
El. pašto adresas: info@kelionesiturkija.lt

Apie mus

Kelionės į Fetiją

Fetijos kurortas

Fetija – nuostabaus grožio kraštovaizdžiu akis džiuginantis kurortas Turkijos Egėjo jūros pakrantėje ir vienas mėgstamiausių turizmo centrų regione. Apsuptas Tauro kalnų ir Oliudenizo lagūnos, kurortas gali pasigirti vienais gražiausių šalies paplūdimių.

Ši teritorija pilna ne tik nuostabios gamtos, tačiau gali pasigirti ir savo istorija bei įdomių vietų gausa. Miestas stovi senovės miesto Telmes teritorijoje – čia dar galima pamatyti ir susipažinti su Likijos laikų statinių griuvėsiais. Likija buvo Romos imperijos provincija bei karalystė. Kadangi tai buvo viena svarbiausių regiono karalysčių, Likijos miestai ir valdovai buvo dažnai minimi graikų mitologijoje.

Fetijos muziejus yra labai turtingas senovinių artefaktų, kurie supažindina su regiono istorija ir liudija bei pristato nuoseklią civilizacijų grandinę, kuri egzistavo rajone, pradedant nuo senovės Likijos. Mieste yra net du uostai ir modernios prieplaukos, todėl verta pasivaikščioti krantine ir stebėti kursuojančius laivus, jachtas ir nedideles valteles.

Taip pat patraukliai atrodo ir jūroje išsimėčiusių salų peizažas – jų čia galima pamatyti net dvyliką. Be to, šioje vietovėje gyvena Turkijoje saugomi didieji jūriniai vėžliai (lot. Carreta Carreta), kuriuos galima pamatyti plaukiojant netoli paties miesto centro. Miestą supa pušų ir kedrų miškai  bei tropinė žaluma, sukurianti tikro rojaus kampelio vaizdą. Fetijos rajone yra tokie gamtos rezervatai kaip Drugelių slėnis ir Saklikento kanjonas.

Transportas

Artimiausias Fetijai yra Dalamano oro uostas, nutolęs per 47 kilometrus, taip pat čia galima atvykti iš Antalijos ar Bodrumo oro uostų. Vasaros metu Fetiją galima pasiekti su laivu iš Graikijos Rodo salos. Autobusu Fetiją pasiekti galima iš daugumos didesniųjų kurortinių miestų.

Maistas Fetijoje. Ko paragauti?

Puikia žemės ūkio patirtimi ir derlinga žeme pasigirti galinti Fetija turi ką pasiūlyti – ekologiški produktai kaip vietinė vištiena ir jautiena, įvairios daržovės ir vaisiai auginami vietoje, o turkio spalvos jūra siūlo neįtikėtinų jūros gėrybių, dėl kurių Fetijos žuvies turgus yra vadinamas vienu iš geriausių pasaulyje.

Apspipirkimas Fetijoje

Miesto senamiestyje yra daug krautuvėlių ir parduotuvių, kuriose galite įsigyti geros kokybės ir kainos drabužių, papuošalų, aksesuarų ar suvenyrų. O Fetijos turguose galėsite įsigyti visame pasaulyje vertinamos turkiškos tekstilės, odos gaminių, kilimų. Miesto žuvų turgus yra viena įdomiausių ir turistus traukiančių atrakcijų Fetijoje. Tai ir turgus ir vieta pavalgyti bei apsižvalgyti viename.

Restoranai čia siūlo ragauti pačios šviežiausios tik pagautos žuvies ir jūros gėrybių patiekalų, tad į žuvies turgų užsukti gurmanams tikrai pravartu.

Pramogos Fetijos regione

Fetija yra nuostabus gamtos kampelis, kviečiantis į žygį ir siūlantis grožėtis nuostabiu kraštovaizdžiu. Nuostabūs smėlio ir žvyro paplūdimiai, pušys, kalnai ir žydras lagūnos vanduo kviečia naudotis proga ir išbandyti tiek vandens, tiek ir kitas aktyvias pramogas. Norintiems atstatyti sveikatą ir atjauninti odą siūlome išbandyti ir purvo vonias.

Vandens pramogos:

 • plaukimas plaustais
 • plaukimas pripučiamomis valtimis
 • kelionė laivu po salas
 • nardymas
 • vandens parkai: „Sultans Aqua City“, „Oludeniz Water World“
 • purvo vonios
 • ir daug kitų vandens pramogų

Kitos ekskursijos ir pramogos:

 • kelionės dviračiais
 • skrydis parasparniu
 • ekskursija į Drugelių slėnį
 • ekskursija į Saklikento tarpeklį
 • kelionė į Efeso miestą
 • džipų safaris
 • pramogų parkas: „Adventure park“
 • naktiniai klubai, barai ir restoranai

Rekomenduojami lankytini objektai:

Mes rekomenduojame

Tinkamas šeimoms
Club & Hotel Letoonia HV-1/5*
2019-07-23 - 2020-12-31
nuo 993 €
24 °C
24 °C
Fetija
Tinkamas šeimoms
Lykia Botanika Beach Fun Club 4*
2024-05-27 - 2020-05-30
nuo 961 €
23
28
Fetija
Tinkamas šeimoms
Tui Sensatori Resort Fethye by Barut Hotels 5*
2019-10-16 - 2020-10-16
nuo 927 €
24
28
Fetija
Tinkamas šeimoms
Jiva Beach Resort 5*
2019-11-05 - 2020-11-05
nuo 645 €
23
27
Fetija

Naujienų prenumerata